علاقه‌مندان دانشگاه جامع علمی-کاربردى

اردبیل

برگزاری مراسم گراميداشت 18 مهر

رئيس واحد استاني اردبيل در مراسم گراميداشت 18 مهر بعنوان هيجدهمين سال تاسيس و آغاز به فعاليت دانشگاه جامع علمي ـ كاربردي كه در سالن اجتماعات واحد استاني اردبيل برگزار گرديد، گفت: دانشگاه جامع علمي ـ كاربردي دانشگاهي هوشمند و ماموريت پذير است زیرا توانائی کسب نیازهای آموزشی ، مهارتی و فناوری کشور و پاسخگوئی به آنها با توجه به نیازسنجی زمانی و مکانی از شاخصه های این نظام است.

 سالگرد تاسي دانشگاه90-5

به گزارش روابط عمومي واحد استاني اردبيل، عبدالعزيز ابراهيم زاده افزود:دانشگاه جامع علمي ـ كاربردي مولود انقلاب اسلامي است كه به دنبال نيازهاي جامعه انقلابي به جهت ضرورت تغييرات اساسي در روش آموزش عالي در زمينه عدم مدرك گرايي و اشتغال محور بوجود آمد.

سالگرد تاسي دانشگاه90-3

وي با اشاره به ساختار نظام ملي مهارت تصريح كرد: به دنبال استقرار نظام ملي مهارت و فناوري با سه زير نظام آموزشي، اشتغال و صلاحيت حرفه اي دانشگاه جامع علمي ـَ كاربردي وارد مرحله جديدي از فعاليت خود گرديده است.

ابراهيم زاده عدم افزايش بيكاران تحصيل كرده ، عدم تمركزگرايي فعاليت هاي دانشگاه ، آموزش اشتغال ، استقرار کامل نظام ملی مهارت ، برگزاری مقاطع تحصیلات تکمیلی و ... را از جمله سياست هاي اعلام شده از طرف رئيس دانشگاه جامع علمي ـ كاربردي كشور برشمرد.

سالگرد تاسي دانشگاه90-4

رئيس واحد استاني اردبيل، با اشاره به سطح بالاي رضايتمندي دستگاههاي اجرايي مختلف استان از دانش آموختگان دانشگاه جامع علمي ـ كاربردي افزود: فعاليت دانشگاه جامع علمي ـ كاربردي از نظر خانواده ها با اقبال عمومي مورد استقبال واقع شده و بعنوان دانشگاه جايگزين و آلترناتيو آموزش عالي براي فرزندان خود مي دانند.

وي تسريع در رسيدن به شغل مورد علاقه و اشتغال و ارتقاء از نظر جوانان استان رااز جمله دلايل انتخاب اين دانشگاه براي ادامه تحصيل و علم و مهارت آموزي عنوان كرد.

ابراهيم زاده ادامه عدم تمركزگرايي، هماهنگي هاي بومي و منطقه اي، توجه به نيازهاي زماني و مكاني، توجه به پتانسيل هاي موجود استان، برگزاري سطوح عالي مهارتي و انعطاف پذيري و ساماندهي شيوه پذيرش دانشجويان، توجه به ساختارهاي فرهنگي و شغلي جامعه را از برنامه هاي اتي اين دانشگاه برشمرد.

سالگرد تاسي دانشگاه90-1

رئيس واحد استاني اردبيل با اشاره به اينكه در حال حاضر بیش از 500 هزار دانشجو در 850 مرکز آموزش عالی علمی کاربردی در سراسر کشور مشغول به تحصیل می باشند گفت: 8000 نفر دانشجو در18 مركز آموزشي عالی علمی کاربردی در بيش از 80 رشته در استان اردبیل مشغول به تحصیل می باشند و با افزايش 15 رشته نسبت به سال قبل، پيش بيني مي شود تا پايان سال 90 تعداد دانشجويان به 10000 نفر و تعداد مراكز به 20 مرکزآموزشی برسد.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۰/۰۷/۱۹ساعت 15:42  توسط  اردبيل  |